|
|
|
|
Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 3 Wildcards. |
Bracket - Saturday, January 06, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 252728 | Marymoor Park | 09:30 AM | 1 | A2 vs A3 | CFS B04 - Gold - Barnes | 1 | vs. | UP United Blue | 3 | 252760 | First Creek Middle School | 10:00 AM | 1 | E2 vs E3 | STU Evolution B04 Araujo | 2 | vs. | Nortac Colibri (Jose) | 3 | 252739 | North Kitsap High School | 11:00 AM | 1 | C5 vs C1 | North Kitsap Soccer Club - NK Crew | 0 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 0 | 252750 | Kellogg MS | 11:00 AM | 1 | D2 vs D3 | Seattle United SH B04 Blue | 2 | vs. | NSC Athletico B04 White | 0 | 252740 | Miller | 12:45 PM | 1 | C2 vs C3 | Seattle United South B04 Blue | 5 | vs. | Kent United S - B04 Green | 3 | 252727 | Wilburton Park | 01:00 PM | 1 | A4 vs A1 | BUFC U14/B04 Harkenrider | 0 | vs. | NSC B04 Green | 2 | 252734 | Steilacoom High School | 01:00 PM | 1 | B2 vs B3 | LSDSC Lakewood United 04 Blue | 3 | vs. | Newport FC B04 | 2 | 252733 | Walt Hundley | 01:00 PM | 1 | B4 vs B1 | HSC Rebano 04 (Lopez) Forfeited Game
| 0 | vs. | CFS B04 - Gold - Pombo | 3F | 252759 | Saghalie Middle School | 01:00 PM | 1 | E5 vs E1 | FWFC B04 Select Alliance | 0 | vs. | Seattle United West B04 Blue | 5 | 252749 | Robinswood Park | 03:00 PM | East | D5 vs D1 | Lake Hills Tigers B04 | 0 | vs. | HSA Select B04 - Unruh | 3 | Bracket - Sunday, January 07, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 252762 | Sacajawea Middle School | 10:00 AM | 1 | E5 vs E2 | FWFC B04 Select Alliance | 0 | vs. | STU Evolution B04 Araujo | 0 | 252751 | TBD |
--
|
--
| D4 vs D1 | Whatcom FC Rangers - B04 White | 0 | vs. | HSA Select B04 - Unruh | 2 | 252761 | TBD |
--
|
--
| E4 vs E1 | NSC Chaos B04 Black | 0 | vs. | Seattle United West B04 Blue | 5 | 252752 | Odle Middle School | 12:30 PM | 1 | D5 vs D2 | Lake Hills Tigers B04 | 1 | vs. | Seattle United SH B04 Blue | 7 | 252741 | Marymoor Park | 01:00 PM | 1 | C4 vs C1 | CFS B04 - Silver - Barton | 0 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 7 | 252742 | North Kitsap High School | 03:00 PM | 1 | C5 vs C2 | North Kitsap Soccer Club - NK Crew | 3 | vs. | Seattle United South B04 Blue | 1 | Bracket - Saturday, January 13, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 252743 | Battle Point Park | 09:30 AM | 1 | C1 vs C3 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 4 | vs. | Kent United S - B04 Green | 0 | 252754 | Phillips 66 Soccer Park | 10:00 AM | 1 | D4 vs D5 | Whatcom FC Rangers - B04 White | 0 | vs. | Lake Hills Tigers B04 | 4 | 252764 | TBD |
--
|
--
| E4 vs E5 | NSC Chaos B04 Black | 2 | vs. | FWFC B04 Select Alliance | 2 | 252744 | Perrigo Community Park | 01:00 PM | 1 | C4 vs C5 | CFS B04 - Silver - Barton | 0 | vs. | North Kitsap Soccer Club - NK Crew | 8 | 252763 | Jefferson Playfield | 01:30 PM | FF | E1 vs E3 | Seattle United West B04 Blue | 3 | vs. | Nortac Colibri (Jose) | 0 | 252736 | Steilacoom High School | 02:30 PM | 1 | B2 vs B4 | LSDSC Lakewood United 04 Blue | 1 | vs. | HSC Rebano 04 (Lopez) | 1 | 252753 | Delridge Playfield | 03:00 PM | Nort | D1 vs D3 | HSA Select B04 - Unruh | 4 | vs. | NSC Athletico B04 White | 2 | Bracket - Saturday, January 20, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 252730 | Perrigo Community Park | 10:00 AM | 1 | A2 vs A4 | CFS B04 - Gold - Barnes | 0 | vs. | BUFC U14/B04 Harkenrider | 2 | 252735 | Perrigo Community Park | 10:00 AM | 2 | B1 vs B3 | CFS B04 - Gold - Pombo | 8 | vs. | Newport FC B04 | 0 | 252756 | TBD |
--
|
--
| D3 vs D5 | NSC Athletico B04 White | 2 | vs. | Lake Hills Tigers B04 | 0 | 252765 | First Creek Middle School | 12:00 PM | 1 | E2 vs E4 | STU Evolution B04 Araujo | 7 | vs. | NSC Chaos B04 Black | 2 | 252746 | Kentridge | 01:00 PM | 1 | C3 vs C5 | Kent United S - B04 Green | 0 | vs. | North Kitsap Soccer Club - NK Crew | 1 | 252766 | Wilson HS | 02:00 PM | 1 | E3 vs E5 | Nortac Colibri (Jose) | 4 | vs. | FWFC B04 Select Alliance | 1 | 252745 | Genesee Park and Playfield | 02:45 PM | Low | C2 vs C4 | Seattle United South B04 Blue | 5 | vs. | CFS B04 - Silver - Barton | 2 | 252755 | Kellogg MS | 02:45 PM | 1 | D2 vs D4 | Seattle United SH B04 Blue | 8 | vs. | Whatcom FC Rangers - B04 White | 0 | 252729 | Bothell High School | 04:00 PM | HS | A1 vs A3 | NSC B04 Green | 4 | vs. | UP United Blue | 0 | Bracket - Sunday, January 21, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 252732 | Newport Hills Park | 09:00 AM | 1 | B3 vs B4 | Newport FC B04 | 0 | vs. | HSC Rebano 04 (Lopez) | 6 | 252731 | Marymoor Park | 10:30 AM | 4B | B1 vs B2 | CFS B04 - Gold - Pombo | 4 | vs. | LSDSC Lakewood United 04 Blue | 3 | 252726 | Curtis High School | 11:00 AM | 1 | A3 vs A4 | UP United Blue | 0 | vs. | BUFC U14/B04 Harkenrider | 2 | 252748 | Canyon Park Junior High | 11:00 AM | 1 | D3 vs D4 | NSC Athletico B04 White | 8 | vs. | Whatcom FC Rangers - B04 White | 1 | 252758 | TBD |
--
|
--
| E3 vs E4 | Nortac Colibri (Jose) | 3 | vs. | NSC Chaos B04 Black | 1 | 252725 | Bothell High School | 12:30 PM | HS | A1 vs A2 | NSC B04 Green | 2 | vs. | CFS B04 - Gold - Barnes | 0 | 252738 | Petrovitsky Park | 01:00 PM | 2 | C3 vs C4 | Kent United S - B04 Green | 2 | vs. | CFS B04 - Silver - Barton | 1 | 252757 | Queen Anne Bowl Playfield | 02:30 PM | 1 | E1 vs E2 | Seattle United West B04 Blue | 1 | vs. | STU Evolution B04 Araujo | 2 | 252737 | Battle Point Park | 03:00 PM | 1 | C1 vs C2 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 2 | vs. | Seattle United South B04 Blue | 0 | 252747 | Walt Hundley | 03:30 PM | 1 | D1 vs D2 | HSA Select B04 - Unruh | 0 | vs. | Seattle United SH B04 Blue | 2 | Quarter Final - Saturday, January 27, 2018Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 206944 | TBD |
--
|
--
| Bainbridge Island FC B04 Blue | 2 | vs. | North Kitsap Soccer Club - NK Crew | 1 | 206943 | Perrigo Community Park | 12:00 PM | 1 | CFS B04 - Gold - Pombo | 2 | vs. | HSA Select B04 - Unruh | 0 | 206941 | Bothell High School | 02:00 PM | HS | NSC B04 Green | 4 | vs. | Nortac Colibri (Jose) | 1 | 206942 | Shoreline Center | 02:45 PM | A | Seattle United SH B04 Blue | 0 - 4PK
| vs. | Seattle United West B04 Blue | 0 - 5PK
| Semi-Final - Saturday, February 03, 2018Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 206989 | Starfire Sports Complex | 11:00 AM | 3 | NSC B04 Green | 3 | vs. | Seattle United West B04 Blue | 2 | 206990 | Starfire Sports Complex | 11:00 AM | 4 | CFS B04 - Gold - Pombo | 1 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 0 | Final - Sunday, February 04, 2018Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 206822 | Starfire Sports Complex | 09:00 AM | 1 | NSC B04 Green | 0 | vs. | CFS B04 - Gold - Pombo | 1 |
|
|
| |
| |
| | |
|