2018 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys U12 Div A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018founderscup1.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=8AFF7A08-AC95-45E7-B5F0-5B4FEF6DA89F&tournamentguid=C9DD83A1-CD47-4D91-86E2-2FC906F93E51&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E F      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : NSC Knights B06 Green3339 3  25  25 
 A2 : Lake Hills Hurricanes B063306 2  8  14 
 A4 : Kent United S B06 White0033 1  -19  3 
 A3 : Seattle United South B06 White0000 0  -14  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B4 : LSDSC Blasters3339 3  6  9 
 B1 : Bainbridge Island FC B06 Blue0336 2  3  9 
 B3 : Rush Select B06 A3003 1  -4  3 
 B2 : Seattle United NE B06 Blue0000 0  -5  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Seattle United SH B06 Blue3306 2  5  10 
 C4 : STU Evolution B06 Araujo0336 2  3  7 
 C2 : NSC Kingsmen B06 White3036 2  0  4 
 C3 : CFS B06 - Silver - Ham0000 0  -8  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Seattle United West B06 Blue3137 2  8  12 
 D2 : CFS B06 - Gold - OCain3306 2  -1  9 
 D3 : BUFC U12/B06 Rivera0134 1  2  7 
 D4 : HSC Eagles 06 (Verduzco)0000 0  -9  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E2 : Seattle United West B06 White3317 2  14  16 
 E1 : Kent United S B06 Green3317 2  5  8 
 E3 : Southlake Select B06 Red0033 1  -5  7 
 E4 : IFC B06 Select Red/Benson0000 0  -14  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 F1 : CFS B06 - Gold - Meade3339 3  11  15 
 F3 : HSA Select B06 - Whitney3036 2  0  4 
 F2 : Seattle United South B06 Blue0303 1  6  11 
 F4 : Newport FC B060000 0  -17  0 

Bracket - Saturday, January 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252412  Wilson Field  09:00 AM  3 A4 vs A1Kent United S B06 White 1 vs.NSC Knights B06 Green18
 252430  Walt Hundley  09:00 AM  1 D4 vs D1HSC Eagles 06 (Verduzco) 1 vs.Seattle United West B06 Blue4
 252443  Jefferson Playfield  09:00 AM  S F2 vs F3Seattle United South B06 Blue 0 vs.HSA Select B06 - Whitney1
 252418  Fort Steilacoom Park  09:30 AM  C B4 vs B1LSDSC Blasters 3 vs.Bainbridge Island FC B06 Blue1
 252413  Phantom Lake Elementary  10:30 AM  1 A2 vs A3Lake Hills Hurricanes B06 4 vs.Seattle United South B06 White1
 252442  Somerset elementary  11:00 AM  1 F4 vs F1Newport FC B06 0 vs.CFS B06 - Gold - Meade7
 252424  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  4a C4 vs C1STU Evolution B06 Araujo 2 vs.Seattle United SH B06 Blue3
 252436  Eastlake Community Sports Field  12:00 PM  1 E4 vs E1IFC B06 Select Red/Benson
Forfeited Game
 0 vs.Kent United S B06 Green3F
 252425  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 C2 vs C3NSC Kingsmen B06 White 1 vs.CFS B06 - Silver - Ham0
 252437  Shoreline Center  04:00 PM  A E2 vs E3Seattle United West B06 White 5 vs.Southlake Select B06 Red1
 252431  Marymoor Park  04:30 PM  5 D2 vs D3CFS B06 - Gold - OCain 4 vs.BUFC U12/B06 Rivera3

Bracket - Sunday, January 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252419  Shoreline Center  12:30 PM  B B2 vs B3Seattle United NE B06 Blue 1 vs.Rush Select B06 A2

Bracket - Saturday, January 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252421  Shoreline Center  03:30 PM  B B2 vs B4Seattle United NE B06 Blue 1 vs.LSDSC Blasters3

Bracket - Saturday, January 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252426  Shoreline Center  09:00 AM  A C1 vs C3Seattle United SH B06 Blue 5 vs.CFS B06 - Silver - Ham0
 252438  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 E1 vs E3Kent United S B06 Green 4 vs.Southlake Select B06 Red2
 252445  Jefferson Playfield  09:00 AM  S F2 vs F4Seattle United South B06 Blue 8 vs.Newport FC B060
 252415  Phantom Lake Elementary  10:30 AM  1 A2 vs A4Lake Hills Hurricanes B06 11 vs.Kent United S B06 White1
 252420  Battle Point Park  10:30 AM  1 B1 vs B3Bainbridge Island FC B06 Blue 3 vs.Rush Select B06 A0
 252433  Marymoor Park  10:30 AM  5 D2 vs D4CFS B06 - Gold - OCain 3F vs.HSC Eagles 06 (Verduzco)
Forfeited Game
0
 252444  Marymoor Park  12:00 PM  5 F1 vs F3CFS B06 - Gold - Meade 4 vs.HSA Select B06 - Whitney1
 252414  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 A1 vs A3NSC Knights B06 Green 13 vs.Seattle United South B06 White0
 252439  Shoreline Center  01:00 PM  B E2 vs E4Seattle United West B06 White 12 vs.IFC B06 Select Red/Benson1
 252427  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 C2 vs C4NSC Kingsmen B06 White 0 vs.STU Evolution B06 Araujo2
 252432  Shoreline Center  04:00 PM  B D1 vs D3Seattle United West B06 Blue 1 vs.BUFC U12/B06 Rivera1

Bracket - Sunday, January 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252416  Battle Point Park  09:00 AM  1 B1 vs B2Bainbridge Island FC B06 Blue 5 vs.Seattle United NE B06 Blue3
 252434  Petrovitsky Park  10:00 AM  1 E1 vs E2Kent United S B06 Green 1 vs.Seattle United West B06 White1
 252423  Marymoor Park  10:30 AM  2 C3 vs C4CFS B06 - Silver - Ham 1 vs.STU Evolution B06 Araujo3
 252410  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A1 vs A2NSC Knights B06 Green 5 vs.Lake Hills Hurricanes B060
 252429  Chinook Middle School  12:00 PM  East D3 vs D4BUFC U12/B06 Rivera 3F vs.HSC Eagles 06 (Verduzco)
Forfeited Game
0
 252440  Marymoor Park  12:00 PM  2 F1 vs F2CFS B06 - Gold - Meade 4 vs.Seattle United South B06 Blue3
 252411  Van Asselt Elementary  12:30 PM  1 A3 vs A4Seattle United South B06 White 0 vs.Kent United S B06 White1
 252441  Walt Hundley  12:30 PM  1 F3 vs F4HSA Select B06 - Whitney 2 vs.Newport FC B060
 252428  Shoreline Center  02:30 PM  B D1 vs D2Seattle United West B06 Blue 7 vs.CFS B06 - Gold - OCain2
 252417  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  02:45 PM  1 B3 vs B4Rush Select B06 A 1 vs.LSDSC Blasters3
 252422  Shoreline Center  04:00 PM  A C1 vs C2Seattle United SH B06 Blue 2 vs.NSC Kingsmen B06 White3
 252435  Hazen High School  04:00 PM  Nort E3 vs E4Southlake Select B06 Red 4 vs.IFC B06 Select Red/Benson3

Quarter Final - Saturday, January 27, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206610  Jefferson Playfield  10:30 AM  N Seattle United West B06 Blue 0 vs.Seattle United West B06 White3
 206609  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 NSC Knights B06 Green 4 vs.Lake Hills Hurricanes B060
 206612  Jefferson Playfield  04:00 PM  S Seattle United SH B06 Blue 4 vs.CFS B06 - Gold - Meade3

Quarter Final - Sunday, January 28, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206611  Fort Steilacoom Park  10:00 AM  C LSDSC Blasters 1 vs.Kent United S B06 Green0

Semi-Final - Saturday, February 03, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206683  Starfire Sports Complex  02:00 PM  9 NSC Knights B06 Green 4 vs.Seattle United West B06 White1
 206684  Starfire Sports Complex  02:00 PM  10 LSDSC Blasters 4 vs.Seattle United SH B06 Blue2

Final - Sunday, February 04, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206658  Starfire Sports Complex  12:00 PM  9 NSC Knights B06 Green 3 vs.LSDSC Blasters1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.