2018 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys U10 Div A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018founderscup1.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DAE51333-B4B3-4AA0-B4BC-AEB90AA8D01B&tournamentguid=C9DD83A1-CD47-4D91-86E2-2FC906F93E51&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      




Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United SH B08 Blue331x7 2  18  22 
 A2 : Seattle United South B08 Blue331x7 2  13  19 
 A3 : FME Xtreme B08 - Carl003x3 1  -2  13 
 A4 : FWFC B08 Select000x0 0  -29  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : NSC B08 Strikers333312 4  24  26 
 B1 : CFS B08 - Collins33309 3  8  18 
 B5 : STU BU10 Mexico United00336 2  -3  13 
 B3 : Seattle United West B08 White00033 1  -7  7 
 B4 : Southlake Select B08 Red00000 0  -22  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Seattle United West B08 Blue033x6 2  5  13 
 C3 : Newport FC B08303x6 2  5  9 
 C1 : CFS B08 - McKinney330x6 2  3  7 
 C4 : Seattle United NE B08 Blue000x0 0  -13  3 

Bracket - Saturday, January 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252383  Whitman MS  09:00 AM  1 C2 vs C3Seattle United West B08 Blue 2 vs.Newport FC B083
 252367  TBD   --    --  A2 vs A3Seattle United South B08 Blue 6 vs.FME Xtreme B08 - Carl2
 252372  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2C B5 vs B1STU BU10 Mexico United 3 vs.CFS B08 - Collins5
 252373  Woodinville Sports Field  01:00 PM  3 B2 vs B3NSC B08 Strikers 7 vs.Seattle United West B08 White0
 252366  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A4 vs A1FWFC B08 Select 0 vs.Seattle United SH B08 Blue11

Bracket - Sunday, January 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252375  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C B5 vs B2STU BU10 Mexico United 1 vs.NSC B08 Strikers7
 252374  Maywood Middle  02:30 PM  1 B4 vs B1Southlake Select B08 Red 0 vs.CFS B08 - Collins12

Bracket - Saturday, January 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252382  Whitman MS  10:00 AM  1 C4 vs C1Seattle United NE B08 Blue 0 vs.CFS B08 - McKinney3
 252376  Marymoor Park  12:00 PM  5 B1 vs B3CFS B08 - Collins 2 vs.Seattle United West B08 White0
 252377  Starfire Sports Complex  03:35 PM  10 B4 vs B5Southlake Select B08 Red 0 vs.STU BU10 Mexico United4

Bracket - Sunday, January 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252370  Marymoor Park  03:30 PM  1 B1 vs B2CFS B08 - Collins 1 vs.NSC B08 Strikers7

Bracket - Saturday, January 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252385  Whitman MS  09:00 AM  1 C2 vs C4Seattle United West B08 Blue 8 vs.Seattle United NE B08 Blue3
 252384  Lakeview Elementary-Kirkland  10:00 AM  1 C1 vs C3CFS B08 - McKinney 2 vs.Newport FC B081
 252368  Ridgecrest Elementary School  11:00 AM  W A1 vs A3Seattle United SH B08 Blue 9 vs.FME Xtreme B08 - Carl1
 252378  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 B2 vs B4NSC B08 Strikers 5 vs.Southlake Select B08 Red0
 252379  Whitman MS  02:00 PM  1 B3 vs B5Seattle United West B08 White 4 vs.STU BU10 Mexico United5
 252369  McGilvra  03:00 PM  1 A2 vs A4Seattle United South B08 Blue 10 vs.FWFC B08 Select1

Bracket - Sunday, January 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 252365  Surprise Lake Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A4FME Xtreme B08 - Carl 11 vs.FWFC B08 Select0
 252381  Tyee Middle School  11:00 AM  2 C3 vs C4Newport FC B08 5 vs.Seattle United NE B08 Blue0
 252364  Ridgecrest Elementary School  12:00 PM  W A1 vs A2Seattle United SH B08 Blue 3 vs.Seattle United South B08 Blue3
 252371  TBD   --    --  B3 vs B4Seattle United West B08 White 3 vs.Southlake Select B08 Red0
 252380  Marymoor Park  01:00 PM  5 C1 vs C2CFS B08 - McKinney 2 vs.Seattle United West B08 Blue3

Quarter Final - Saturday, January 27, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206832  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 NSC B08 Strikers 0
- 1PK  
vs.CFS B08 - McKinney0
- 3PK
 206831  Lake Hils Elementary  11:00 AM  1 Newport FC B08 3 vs.CFS B08 - Collins2
 206833  Whitman MS  12:00 PM  1 Seattle United West B08 Blue 0 vs.Seattle United South B08 Blue1
 206830  Whitman MS  01:45 PM  1 Seattle United SH B08 Blue 7 vs.STU BU10 Mexico United0

Semi-Final - Saturday, February 03, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206919  Starfire Sports Complex  09:00 AM  9 Seattle United SH B08 Blue 0 vs.CFS B08 - McKinney1
 206920  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 Newport FC B08 2 vs.Seattle United South B08 Blue0

Final - Sunday, February 04, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 206968  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 CFS B08 - McKinney 0 vs.Newport FC B082






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.